KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6296143
*
nr 629 6143
Lennart Olausson
(f. 1944), Sverige
Etsning, Lennart Olausson (f. 1944), 'Snäll Carina', 3/60, 20x12
Lennart Olausson, svensk målare född i Stockholm 1944.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 mars 2010
kl 17:17:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/3 17:22:09
1
150 kr
13/3 13:20:56
2
200 kr
15/3 16:48:10
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lennart Olausson
Lennart Olausson, svensk målare född i Stockholm 1944.
Läs mer om Lennart Olausson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart olausson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3002 Oljemålning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Signerad, dat..//
Aktuellt bud: 10.500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:05
*
Lennart Olausson
Lennart Olausson, svensk målare född i Stockholm 1944.
Läs mer om Lennart Olausson
nr 629 6143
Lennart Olausson
(f. 1944), Sverige
Etsning, Lennart Olausson (f. 1944), 'Snäll Carina', 3/60, 20x12
Lennart Olausson, svensk målare född i Stockholm 1944.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 100 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 mars 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/3 17:22:09 | 1 | 150 kr |
13/3 13:20:56 | 2 | 200 kr |
15/3 16:48:10 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lennart Olausson
Lennart Olausson, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1944.Läs mer om Lennart Olausson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart olausson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3002 Oljemålning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Signerad, dat..//
Aktuellt bud: 10.500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:05